Skleníky Venlo

Skleníky typu Venlo sú najobľúbenejším modelom skleníka medzi profesionálnymi pestovateľmi. Tento model sa ukázal ako najúspornejšia skleníková konštrukcia a vďaka vysokej priepustnosti svetla sú tieto typy skleníkov základom pre zeleninové a kvetinové plodiny po celom svete. Rám konštrukcie tvoria pozinkované oceľové a hliníkové prvky: stĺpiky, väzníky, odkvapy a vetracie panely. Skleník Venlo je schopné odolať extrémnym poveternostným podmienkam ako aj vysokým zaťaženiam vetrom či snehom. Striedavé vetracie otvory umožňujú uvoľňovanie tepla a vlhkosti kontrolovaným tempom.

Skleník vieme dodať v množstve rôznych verzií. Typická šírka nosníka je 8 metrov, pričom stĺpiky sú zvyčajne umiestnené každých 4 - 5 metrov a výška pod žľabom 6 metrov. Skleník Venlo je navrhnutý v súlade s normou EN 13031-1 a je schopný odolať extrémnym poveternostným podmienkam.

Optimálne podmienky pestovania

- Zosilňuje prirodzené svetlo: Vonkajšie tvrdené sklo minimalizuje straty svetla a zároveň umožňuje vyššiu priepustnosť svetla.
- Poskytuje optimálnu ventiláciu a prúdenie vzduchu: Vyššie stropy a plytké výšky špičiek ponúkajú väčší priestor od podlahy po ventiláciu pre väčší objem vzduchu, lepšie prúdenie vzduchu a zdravšie pestovateľské prostredie.
- Minimalizuje vlhkosť: Odvádzanie kondenzátu do žľabov neguje poškodenie plodín odkvapkávaním.
- Poskytuje tepelnú ochranu: Vysoké bočné steny poskytujú prirodzený tepelný nárazník pre plodiny a zväčšujú produkčný priestor. Tieniace závesy udržujú teplo v zime a chránia plodiny pred letným slnkom.
- Odolná ochrana proti poveternostným vplyvom: Odolá silnému snehu, vetru a zaťaženiu úrody.
- Znižuje údržbu: Tvrdené sklo minimalizuje presklenie a údržbu.
- Vydrží po generácie: Žiarovo pozinkovaná oceľ pre pevnosť a dlhú životnosť.

Pre najlepšiu možnú produkciu Vám vieme dodať aj najlepšiu možnú skleníkovú technológiu ako napr.:

- Vykurovacie systémy
- LED a HPS osvetlenie
- Zavlažovacie systémy
- Tieniace systémy
- Sieťky proti hmyzu
- Chladiace systémy (aktívne aj pasívne)
- Zvlhčovacie systémy
- Odvlhčovacie systémy
- Solárne panely

Kompletné projekty skleníkov pre udržateľné a efektívne poľnohospodárstvo

 • Naše služby:
  - Návrh, vývoj a výstavba skleníkov a servisných zariadení
  - Energetické clony a tieniaca technika
  - Návrh a konštrukcia energeticky účinných vykurovacích a klimatizačných systémov
  - Technika kultivácie kanálov
 • Jedinečnými výsledkami nášho vývoja sú skleníkové systémy ACTIVENLO a SOLARVENLO pre trvalú udržateľnosť a potreby budúcnosti
 • VENLO
  Naše najbežnejšie skleníky slúžia všetkým pestovateľským potrebám, či už pestujete zeleninu (papriku, paradajky, uhorky, šalát a pod.) alebo pestujete kvety. Vytvárame vynikajúce klimatické podmienky (svetlo, vlhkosť a teplota) na pestovanie bez ohľadu na vlastnosti miesta výroby. Klimatické podmienky našich skleníkov výrazne ovplyvňujú množstvo a kvalitu úrody. Šírka lode 3,2 ma 4 ma výška ponoru do 8 m.
 • ACTIVENLO - NOVÝ PESTOVACÍ SYSTÉM
  ACTIVENLO je veľmi energeticky úsporný skleník. S jeho pomocou zabezpečuje odvlhčovanie aktívny systém vetrania. Rýchly a efektívny spôsob, ako udržať klímu. Minimálne 20% úspora energie, optimálnejšia klíma, efektívnejšia prevencia chorôb. 
 • SOLARVENLO
  Zelená energia v skleníkovom pestovaní. Je to pestovateľský dom pre rastliny, ktoré vyžadujú menej svetla a sú tolerantnejšie v tieni.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a my Vám radi poradíme s návrhom, výstavbou, servisom alebo radou ako správne využiť potenciál pestovania v skleníkoch a fóliovníkoch.


Drag & Drop Website Builder